تبلیغات
وبلاگ انجمن تربیت بدنی | دانشگاه پیام نور لواسان - استاد بزرگ شطرنج ایران رکورد جهان را شکست اما...شاید نام قائم مقامی در گینس ثبت نشود!

 

  فهرست

  نویسندگان

  لینک دوستان
· وبلاگ تاریخ ورزشی
· دانشگاه پیام نور لواسانات

  امکانات


تبلیغات

   استاد بزرگ شطرنج ایران رکورد جهان را شکست اما...شاید نام قائم مقامی در گینس ثبت نشود!
پنجشنبه 28 بهمن 1389  نویسنده : فرید کوثری | Admin  دسته بندی : اخبار  نظر دهید!نظرات

استادبزرگ شطرنج ایران پس از 25 ساعت و 15 دقیقه تلاش و شکست 590 شطرنجباز، نام خود و ایران را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرد.

به گزارش ایسنا، او برای رسیدن به این دستاورد مهم برابر 614 شطرنجباز که از سراسر ایران به تهران آمده بودند قرار گرفت و در رقابت با آنها چیزی حدود 55 کیلومتر راه رفت و از میان حریفان خود به 8 نفر باخت و با 16 نفر مساوی کرد.

حسان قائم مقامی ساعت 10 و 30 دقیقه روز سه‌شنبه (19 بهمن) رقابت خود را در حالی با 614 شطرنجباز در سالن ورزشی دانشگاه شهید بهشتی آغاز کرد که می‌دانست این رقابت چیزی بیش از یک شبانه روز کامل ادامه خواهد داشت.

نخستین حرکت قائم مقامی را علی سعیدلو، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی ایران انجام داد و پس از آن قائم مقامی خود مسابقه‌اش را ادامه داد.در طول رقابت 25 ساعته او، ورزشکاران سرشناسی همچون آرش میر اسماعیلی، حمید استیلی، حشمت‌الله مهاجرانی و فرهاد کاظمی به صورت نمادین روبروی او قرار گرفتند تا او را برای رسیدن به این رکورد حمایت کنند.

قائم مقامی با یک تیم کامل توانست به این رکورد بین‌المللی دست پیدا کند، چرا که در طول این 25 ساعت یک ماساژور، یک پزشک و یک مسئول تغذیه به صورت کامل حرکات او را زیر نظر گرفته بودند.

او هم چنین با رژیم غذایی خاص در مسابقه‌ها شرکت کرد و در فواصل زمانی مختلف بین 5 تا 7 دقیقه استراحت داشت.

در حین این رقابت بسیار سنگین، زمانی که شطرنجبازی مات می‌شد میزها به همدیگر نزدیک‌تر می‌شد تا قائم مقامی فاصله کمتری را برای رسیدن به حریف بعدی طی کند.

سال گذشته محجوب، دیگر شطرنجباز ایران توانسته بود با رکورد 500 نفر رکورد جهانی را به خود اختصاص دهد، اما چندی پیش شطرنجبازی از رژیم اشغالگر قدس در هیاهویی فراوان این رکورد را به عدد 523 ارتقا داده بود، ولی این بار قائم مقامی با رکوردی بی نظیر توانست حد نصابی را در شطرنج همزمان به جا بگذارد که به راحتی قابل دسترس نباشد.

قائم‌مقامی برای ثبت رکوردش در کتاب گینس این برنامه را برگزار کرد، اما نماینده گینس در این مسابقه حضور نداشت. پهلوان‌زاده، مدعی است که مسئولان این شرکت بر اساس مستنداتی که ناظر ارائه می‌کند، این رکورد را ثبت می‌کنند:« ناظر بازی گزارشی به فدراسیون جهانی شطرنج می‌فرستد که ماهم کپی آن را خواهیم داشت و کپی گزارش را به علاوه مستندات دیگری که فدراسیون از ما می‌خواهد با استفاده و درنهایت ما هم می‌توانیم ادعایمان را اثبات کنیم که یک رکورد جهانی را به دست آورده ایم.»  جستجو در سایت  آرشیو


  آمار

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
تعداد کل پست ها :
آخرین بروز رسانی :

© تمامی حقوق برای صاحب سایت محفوظ است.

کپی برداری از مطالب این سایت بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع می باشد.

DESIGNED BY: Farid Kosari